Eğitim Modeli

Çift Dil, İngilizce ve Türkçe olarak iki dilde tüm öğrencilere içerik eğitimi ve okuryazarlık

sağlayan bir eğitim biçimidir. Eğitimin kesinlikle İngilizce dilinde yürütüldüğü bir yoğun pratik tekniğini kullanıyoruz.

 

Artık çok kültürlü ve çok dilli bir dünyaya geçtiğimiz açık. İngilizce evrensel dil olarak kalmaya hazır görünüyor; bununla birlikte, sadece bir dilde konuşup yazabilmek artık yeterli değildir.

İkili Dil Programları yaklaşık 40 yıldır varlığını sürdürmektedir, ancak İkili Dil Programlarının son zamanlardaki büyüme ve popülerliği, kısmen bunun etkinliğini ve tanınmasını gösteren araştırmalardan kaynaklanmaktadır.

Yeni bir dil öğrenmek için asla çok erken ya da geç değildir, fakat çocuğun daha genç olması, ikinci dilde akıcı olması daha kolay olacaktır.

Son araştırmalar ikili dil programlarındaki çocukların standart testlerde daha yüksek puan aldıklarını göstermektedir. Çocuklar daha büyük bilişsel esnekliğe, gelişmiş problem çözme becerilerine ve daha yüksek düzeyli soyut düşünme yeteneklerine sahiptirler. İki dilli çocuklar, diller arasında bağlantı kazandırmak için ileri becerilere sahiptirler ve bilişsel olarak yeni bilgiler için beyinde “daha fazla yer” oluşturmaktadır.

Çayyolu Okul Öncesi Çift Dil Modeli:

  • Program süresince hem okur-yazarlık hem de içerik,  Türkçe ve İngilizce olarak verilmektedir. Eğitim, çeviri yapılmaksızın bir dilde tek seferde verilmektedir.
  • Öğretmenler, öğretim için dillerin birbirinden ayrılmasını sağlarlar (çeviri olmadan).
  • Her dilde öğretilen beceriler, çapraz dilsel aktarımı en üst düzeye çıkarmak ve içerik alanlarında öğrenmeyi desteklemek için koordine edilmektedir.
  • Tüm öğrenciler her iki dilde de aynı anda okumayı öğrenirler.
AKLINIZDA SORU İŞARETLERİ Mİ VAR?

Çayyolu Anaokulu hakkında daha fazla bilgi edinmek ister veya tesisimizi görmek isterseniz, bizi ziyaret etmekten çekinmeyin.