Eğitim Felsefesi

Felsefemiz

her çocuğun özel bir şekilde ifade ettikleri bir hediye ya da benzersiz bir yeteneğe sahip olduğu fikrine dayanmaktadır.

 

Amacımız, çocuklarımızın eşsiz yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak,  kendilerine güven duymaları için onları geliştirmek ve maksimum potansiyel elde etmek için gerekli araçları sağlamaktır.

Küçük sınıflar, öğretmenlerin, öğrencilerin bireysel öğrenme yeteneklerinin gereksinimlerini karşılayan uygun hedefler belirlemesine olanak tanır. Biz çocukların tecrübeli ellerde ve şefkatli öğretmenlerin sıcak rehberliği altında öğrenebildiklerini düşünüyoruz. Çocuğun ilk gittiği okul deneyimi, her çocuğun kendini güvende hissetmesini sağlayan güvenilir öğretmenler tarafından beslenen bir besleyici ortamda olmalıdır.

Müfredatımız, çocuklarımızın aynı anda oyun oynamalarına ve öğrenmelerine olanak tanıyan aktivitelerle zenginleştirilmiştir. Hem bağımsız oyun hem de öğretmene yönelik etkinliklerin önemini biliyoruz.

AKLINIZDA SORU İŞARETLERİ Mİ VAR?

Çayyolu Anaokulu hakkında daha fazla bilgi edinmek ister veya tesisimizi görmek isterseniz, bizi ziyaret etmekten çekinmeyin.