PRESCHOOL

Çayyolu PreSchool® educates girls and boys To Be The Best They Can Be and To lead in a Global World.

With a rigorous and challenging education, Çayyolu PreSchool® incorporates all forms of critical thinking and inspires a life-long love of learning. Tradition and innovation come together in this wonderful community.

Our preschool program provides a dual language education for children ages 2 thru 5 in a warm, responsive, and supportive atmosphere that will allow each child to begin his social and academic journey through life. 

Çayyolu PreSchool®’s Dual Language is a form of education that provides content instruction and literacy to all students through two languages, English and Turkish.

Çayyolu Okul Öncesi® olarak Çocukları Küresel Dünyada En İyi Olmak Üzere Eğitiyor.

Titiz ve zorlu bir eğitim ile, Çayyolu Okul Öncesi®, her türlü eleştirel düşünceyi birleştirir ve yaşam boyu süren bir öğrenmeyi sevdirir. Bu harika toplulukta gelenek ve yenilik bir araya bulunmakta.

Okul öncesi programımız, 2 ila 5 yaş arası çocuklara her çocuğun kendi sosyal ve akademik yolculuğunu yaşamaya başlaması için sıcak, duyarlı ve destekleyici bir ortamda  çift dil eğitimi sağlamaktadır.

Çayyolu PreSchool®’un Çift Dili, İngilizce ve Türkçe olarak iki dilde tüm öğrencilere içerik eğitimi ve okuryazarlık sağlayan bir eğitim şeklidir.

More Than A Daycare or Preschool, We Are The Learning Experience

Safe. Secure. Fun. Meet Our Award Winning Staff. Enroll Today!