FACILITIES

Çayyolu Preschool is located in a charming villa

in the heart of Çayyolu

Çayyolu Preschool® is located in a charming villa in the heart of Çayyolu. Our facility has been recently renovated to provide a rich environment for learning and growth.

Our classrooms are bright, warm, and inviting with natural light. Our Classrooms is that practice the English language on a Daily basis with certified native speaker are places where children’s individual strengths and areas of growth are valued and honored. Classrooms have low teacher to children ratios so that each child receives extra attention and support.

Çayyolu Okulöncesi, Çayyolu'nun kalbinde

büyüleyici bir villada yer almaktadır.

Çayyolu Okulöncesi®, Çayyolu’nun kalbinde büyüleyici bir villada yer almaktadır. Tesisimiz, öğrenme ve büyüme için zengin bir ortam sağlamak üzere yakın zamanda yenilenmiştir.

Sınıflarımız aydınlık, sıcak ve doğal ışıkla aydınlatılıyor. Dersliklerimiz İngilizce’yi Günlük olarak sertifikalı ana dili olan bir kişi ile birlikte uygulandığı, çocukların bireysel güçlü yanlarının ve büyüme alanlarının değerlendirildiği ve onurlandırıldığı yerlerdir. Ayrıca Sınıflar her çocuğa ekstra dikkat ve destek olması için düşük öğretmen oranına sahiptirler

More Than A Daycare or Preschool, We Are The Learning Experience

Safe. Secure. Fun. Meet Our Award Winning Staff. Enroll Today!